STREETDANCE

je zastřešující pojem, který se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvinuly mimo tanečního studia, přímo v ulicích, školních dvorech a tanečních klubech. Začal se objevovat ve Spojených státech v roce 1970. Patří sem všechny taneční styly jako: Breakdance, Popping, Locking, Hip Hop, New style, House dance.

U nás v TGJ vyučujeme soutěžní i nesoutěžní složky a kromě tvorby choreografií se věnujeme i freestyle = unikátnímu stylu, kterým tanečník vyjadřuje pocity prostřednictvím tance a který se obvykle váže na určitý hudební žánr.

Naše kurzy jsou rozděleny podle věku a výkonnosti tak, abychom mohli ke všem tanečníkům přistupovat co nejvíce individuálně. Do jednotlivých složek rozdělujeme tanečníky na základě konkurzu, který probíhá vždy na začátku sezóny (školního roku).

KURZY

FAMILY- tančí celá rodina

věk neomezen (spíše dospělí)

Trenéři: kolektiv TGJ 

Výuka streetdance pro maminky, tatínky, tety, strejdy intenzivní formou, protože street není jen pro teenagery a nikdy není pozdě začít! Přijďte vyzkoušet.

SPIDERS - BREAKDANCE 

6 a více let

Trenéři: Vojta Bouř, Dan Hlavatý

Jedná se o streetový taneční styl s důrazem na fyzickou kondici. Kromě toprockových a footworkových prvků se těšte i na základy akrobacie neboli power moves.

DĚTSKÁ VĚKOVÁ KATEGORIE

TIGERS

dětská věková kategorie 8-11 let

Trenéři: Vladuš Stušková, Yenda Hlaváček

Tento kurz je určen pro pokročilé tanečníky. Výuka je založena na tvorbě náročnějších choreografií a klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže. Na jaře se děti aktivně účastní celorepublikových soutěží a battlů, odkud si pravidelně odvážejí krásná medailová ocenění.

BUTTERFLIES

dětská věková kategorie 8-11 let

Trenéři: Natálka Křížová 

Tento kurz je určen pro pokročilejší tanečníky. Kromě výuky základů streetdance a spojování jednoduchých kroků do choreografie klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Děti vystupují na dětských dnech a různých podobných akcích pořádaných městem či okolními obcemi.

UNICORNS

popovická dětská věková kategorie 8-11 let 

Trenéři: Elmer Carvalho, Natálka Křížová


Děti trénují každou středu a čtvrtek ve Velkých Popovicích. Nejprve se učíme základní kroky hip hopu a ostatních tanečních stylů, později sestavujeme choreografii. Složka jezdí pravidelně na soutěže a battly a dokonce se pyšní i titulem mistrů ČR v Taneční skupině roku.

ZEBRAS 

mnichovická dětská věková kategorie 7-10 let

Trenérka: Janča Nová

Kromě výuky základů streetdance a spojování jednoduchých kroků do choreografie klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Vše velmi zábavnou a přátelskou formou.

KANGAROOS

dětská věková kategorie 8-11 let

Trenérka: Vladuš Stušková a kolektiv

Kromě výuky základů streetdance a spojování jednoduchých kroků do choreografie klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Děti vystupují na dětských dnech a různých podobných akcích pořádaných městem či okolními obcemi.

PANDAS

dětská věková kategorie B 8-11 let

Trenérka: Péťa Motyčková, Anet Šindelářová

Tento kurz je určen pro pokročilejší tanečníky. Kromě výuky základů streetdance a spojování jednoduchých kroků do choreografie klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Na jaře se děti účastní menších regionálních soutěží, odkud si vždy přivezou nějaké pěkné ocenění.

KITTENS

dětská věková kategorie 6-7 let
Trenérka: Natálka Křížová 


U dětiček ve "starší přípravce" se věnujeme výuce základů různých stylů streetdance, koordinaci pohybů, tanečnímu projevu, tvorbě choreografií. Vše probíhá zábavnou a velmi přátelskou formou.

BABIES

dětská věková kategorie 5-6 let

Trenérka: Anet Šindelářová

U dětiček v "mladší přípravce" se věnujeme výuce základů různých stylů streetdance, koordinaci pohybů, tanečnímu projevu, tvorbě choreografií. Vše probíhá zábavnou a velmi přátelskou formou.

BUNNIES

mnichovická dětská věková kategorie 4-6 let

Trenérka: Janča Nová

U dětiček ve složce mini se věnujeme výuce základů různých stylů streetdance, koordinace pohybů, tanečnímu projevu a tvorbě jednoduchých choreografií. Vše probíhá zábavnou a velmi přátelskou formou.

JUNIORSKÁ VĚKOVÁ KATEGORIE

FOXES

juniorská věková kategorie 12-14 let
Trenéři: Domča Horová, Yenda Hlaváček

Tento kurz je určen pro pokročilé tanečníky. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže a battly. 

CATS

juniorská věková kategorie 12-14 let

Trenéři: Elmer Carvalho, Natálka Křížová

Kurz je určen mírně pokročilým až pokročilým tanečníkům. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Kromě výuky základů streetdance při výuce klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Skvělá parta lidí v čele s báječnými trenéry.

PENGUINS

mnichovická juniorská věková kategorie 12-14 let

Trenéři: Péťa Motyčková

Mnichovičtí junioři trénují jednou týdně v našem novém studiu a jednou týdně v Mnichovicích ve Studiu Caroll. Kromě výuky základů streetdance se u juniorů klade důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Trenérka s juniory často jezdí na soutěže a vystoupení.

ALLIGATORS

dětská věková kategorie 12-14 let

Trenéři: Vladuš Stušková a kolektiv

Kromě výuky základů streetdance a spojování jednoduchých kroků do choreografie klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Junioři vystupují na dětských dnech a různých podobných akcích pořádaných městem či okolními obcemi.

GEPARDS

juniorská věková kategorie 12-14 let 

Trenéři: Vladuš Stušková, Yenda Hlaváček

Tento kurz je určen pro pokročilé tanečníky. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže a battly.

SHARKS

popovická juniorská věková kategorie 12-14 let

Trenéři: Gábina Jiráková, Elmer Carvalho

Popovičtí junioři (pokročilí) trénují středy ve Velkých Popovicích a neděle u nás v novém studiu v Říčanech. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže a battly.

MONKEYS

baby juniorská věková kategorie 11- 13 let

Trenéři: Natálka Křížová, Yenda Hlaváček

Kurz je určen mírně pokročilým tanečníkům - mladším juniorům. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Kromě výuky základů streetdance při výuce klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. 

HLAVNÍ VĚKOVÁ KATEGORIE

LIONS

hlavní věková kategorie 15 a více let

Trenéři: Elmer Carvalho, Patrick Carlos Kejlík

Kurz je určen pro pokročilé tanečníky. Výuka je intenzivní a velmi se dbá na celkový přístup tanečníků k tanci - jejich zodpovědnost, spolehlivost a chuť na sobě pracovat. Účastníme se v nejvyšší lize na celostátních a mezinárodních soutěží a battlů.

DRAGONS

hlavní věková kategorie - dorost 14-16 let

Trenéři: Domča Horová, Patrik Carlos Kejík, Natálka Křížová

Tento kurz je určen pro pokročilé tanečníky. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročných choreografií. Klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže a battly.

EAGLES

hlavní věková kategorie - dorost 15-18 let

Trenéři: Domča Horová, Elmer Carvalho

Kurz je určen pro pokročilé mladé dospěláky, nazýváme ho DOROST (15-18 let). Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže a battly.

LEOPARDS

hlavní věková kategorie - dorost 15-18 let

Trenéři: Vladuš Stušková a kolektiv

Kromě výuky streetdance klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Se složkou máme velké plány. Určitě ji chceme propojit i s říčanskými dospěláky a jezdit společně po soutěžích, vystoupeních a battlech.