STREETDANCE

je zastřešující pojem, který se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvinuly mimo tanečního studia, přímo v ulicích, školních dvorech a tanečních klubech. Začal se objevovat ve Spojených státech v roce 1970. Patří sem všechny taneční styly jako: Breakdance, Popping, Locking, Hip Hop, New style, House dance.

U nás v TGJ vyučujeme soutěžní i nesoutěžní složky a kromě tvorby choreografií se věnujeme i freestyle = unikátnímu stylu, kterým tanečník vyjadřuje pocity prostřednictvím tance a který se obvykle váže na určitý hudební žánr.

Naše kurzy jsou rozděleny podle věku a výkonnosti tak, abychom mohli ke všem tanečníkům přistupovat co nejvíce individuálně. Do jednotlivých složek rozdělujeme tanečníky na základě konkurzu, který probíhá vždy na začátku sezóny (školního roku).

KURZY

Právě pro vás připravujeme nové kurzy na sezónu 2019/2020

FAMILY- tančí celá rodina

věk neomezen (spíše dospělí)

Trenéři: kolektiv TGJ 

Výuka streetdance pro maminky, tatínky, tety, strejdy intenzivní formou, protože street není jen pro teenagery a nikdy není pozdě začít! Přijďte vyzkoušet.

SPIDERS - BREAKDANCE 

6 a více let

Trenéři: Vojta Bouř, Dan Hlavatý

Jedná se o streetový taneční styl s důrazem na fyzickou kondici. Kromě toprockových a footworkových prvků se těšte i na základy akrobacie neboli power moves.

DĚTSKÁ VĚKOVÁ KATEGORIE

TIGERS

dětská věková kategorie 8-11 let

Trenéři: Vladuš Stušková, Yenda Hlaváček

Tento kurz je určen pro pokročilé tanečníky. Výuka je založena na tvorbě náročnějších choreografií a klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže. Na jaře se děti aktivně účastní celorepublikových soutěží a battlů, odkud si pravidelně odvážejí krásná medailová ocenění.

BUTTERFLIES

dětská věková kategorie 8-11 let

Trenéři: Natálka Křížová 

Tento kurz je určen pro pokročilejší tanečníky. Kromě výuky základů streetdance a spojování jednoduchých kroků do choreografie klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Děti vystupují na dětských dnech a různých podobných akcích pořádaných městem či okolními obcemi.

UNICORNS

popovická dětská věková kategorie 8-11 let 

Trenéři: Elmer Carvalho, Natálka Křížová


Děti trénují každou středu a čtvrtek ve Velkých Popovicích. Nejprve se učíme základní kroky hip hopu a ostatních tanečních stylů, později sestavujeme choreografii. Složka jezdí pravidelně na soutěže a battly a dokonce se pyšní i titulem mistrů ČR v Taneční skupině roku.

ZEBRAS 

mnichovická dětská věková kategorie 7-10 let

Trenérka: Janča Nová

Kromě výuky základů streetdance a spojování jednoduchých kroků do choreografie klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Vše velmi zábavnou a přátelskou formou.

KANGAROOS

dětská věková kategorie 8-11 let

Trenérka: Vladuš Stušková a kolektiv

Kromě výuky základů streetdance a spojování jednoduchých kroků do choreografie klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Děti vystupují na dětských dnech a různých podobných akcích pořádaných městem či okolními obcemi.

PANDAS

dětská věková kategorie B 8-11 let

Trenérka: Péťa Motyčková, Anet Šindelářová

Tento kurz je určen pro pokročilejší tanečníky. Kromě výuky základů streetdance a spojování jednoduchých kroků do choreografie klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Na jaře se děti účastní menších regionálních soutěží, odkud si vždy přivezou nějaké pěkné ocenění.

KITTENS

dětská věková kategorie 6-7 let
Trenérka: Natálka Křížová 


U dětiček ve "starší přípravce" se věnujeme výuce základů různých stylů streetdance, koordinaci pohybů, tanečnímu projevu, tvorbě choreografií. Vše probíhá zábavnou a velmi přátelskou formou.

BABIES

dětská věková kategorie 5-6 let

Trenérka: Anet Šindelářová

U dětiček v "mladší přípravce" se věnujeme výuce základů různých stylů streetdance, koordinaci pohybů, tanečnímu projevu, tvorbě choreografií. Vše probíhá zábavnou a velmi přátelskou formou.

BUNNIES

mnichovická dětská věková kategorie 4-6 let

Trenérka: Janča Nová

U dětiček ve složce mini se věnujeme výuce základů různých stylů streetdance, koordinace pohybů, tanečnímu projevu a tvorbě jednoduchých choreografií. Vše probíhá zábavnou a velmi přátelskou formou.

JUNIORSKÁ VĚKOVÁ KATEGORIE

FOXES

juniorská věková kategorie 12-14 let
Trenéři: Domča Horová, Yenda Hlaváček

Tento kurz je určen pro pokročilé tanečníky. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže a battly. 

CATS

juniorská věková kategorie 12-14 let

Trenéři: Elmer Carvalho, Natálka Křížová

Kurz je určen mírně pokročilým až pokročilým tanečníkům. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Kromě výuky základů streetdance při výuce klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Skvělá parta lidí v čele s báječnými trenéry.

PENGUINS

mnichovická juniorská věková kategorie 12-14 let

Trenéři: Péťa Motyčková

Mnichovičtí junioři trénují jednou týdně v našem novém studiu a jednou týdně v Mnichovicích ve Studiu Caroll. Kromě výuky základů streetdance se u juniorů klade důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Trenérka s juniory často jezdí na soutěže a vystoupení.

ALLIGATORS

dětská věková kategorie 12-14 let

Trenéři: Vladuš Stušková a kolektiv

Kromě výuky základů streetdance a spojování jednoduchých kroků do choreografie klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Junioři vystupují na dětských dnech a různých podobných akcích pořádaných městem či okolními obcemi.

GEPARDS

juniorská věková kategorie 12-14 let 

Trenéři: Vladuš Stušková, Yenda Hlaváček

Tento kurz je určen pro pokročilé tanečníky. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže a battly.

SHARKS

popovická juniorská věková kategorie 12-14 let

Trenéři: Gábina Jiráková, Elmer Carvalho

Popovičtí junioři (pokročilí) trénují středy ve Velkých Popovicích a neděle u nás v novém studiu v Říčanech. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže a battly.

MONKEYS

baby juniorská věková kategorie 11- 13 let

Trenéři: Natálka Křížová, Yenda Hlaváček

Kurz je určen mírně pokročilým tanečníkům - mladším juniorům. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Kromě výuky základů streetdance při výuce klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. 

HLAVNÍ VĚKOVÁ KATEGORIE

LIONS

hlavní věková kategorie 15 a více let

Trenéři: Elmer Carvalho, Patrick Carlos Kejlík

Kurz je určen pro pokročilé tanečníky. Výuka je intenzivní a velmi se dbá na celkový přístup tanečníků k tanci - jejich zodpovědnost, spolehlivost a chuť na sobě pracovat. Účastníme se v nejvyšší lize na celostátních a mezinárodních soutěží a battlů.

DRAGONS

hlavní věková kategorie - dorost 14-16 let

Trenéři: Domča Horová, Patrik Carlos Kejík, Natálka Křížová

Tento kurz je určen pro pokročilé tanečníky. Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročných choreografií. Klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže a battly.

EAGLES

hlavní věková kategorie - dorost 15-18 let

Trenéři: Domča Horová, Elmer Carvalho

Kurz je určen pro pokročilé mladé dospěláky, nazýváme ho DOROST (15-18 let). Výuka je založena na trénování různých streetových stylů a tvorbě náročnějších choreografií. Klade se zde důraz na fyzickou kondici a přípravu na soutěže a battly.

LEOPARDS

hlavní věková kategorie - dorost 15-18 let

Trenéři: Vladuš Stušková a kolektiv

Kromě výuky streetdance klademe důraz i na fyzickou kondici a taneční projev. Se složkou máme velké plány. Určitě ji chceme propojit i s říčanskými dospěláky a jezdit společně po soutěžích, vystoupeních a battlech.